Hakkımızda

2002 yılında ithalat ve ihracat yapmak için kurulan Özgür İthalat ve ihracat Tic. Ltd. Şti. , 15 yıla yaklaşan geçmişine ; hem Türkiye çapında hem de global çapta başarılı projelere imza atmıştır. Genç ve dinamik yapısıyla sürekli inovasyonu ön planda tutarak çalışmış olduğu ülkelere , katma değeri yüksek ürünler sunarak ülkelerin gelişmişliklerine katkıda bulunmaktadır. Şirketimiz , başta Afrika ve Orta Asya ülkeleri olmak üzere gıdadan kimyaya, metal ürünlerinden temizlik maddelerine kadar geniş bir ürün yelpazesinde hem ithalat hem de ihracat yapmaktadır.Şirketimiz dış ticaretin yanı sıra üretim alanına da yönelmiş ve metal ürünleri üzerine üretim çalışmalarına yatırım yapmıştır. Batı Afrika’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Gana’da, başta beyaz eşya toptan satışı olmak üzere temizlik maddeleri ve metal ürünleri üzerine satış çalışmaları yapmaktadır. Şirketin temel hedefi Gana’da yakalanan başarıyı Batı Afrika geneline yayıp Türkiye’de üretilen ürünlerin bu ülkelerde bilinir ve satılır hâle gelmesidir. Dış ticaretteki diğer bir faaliyet alanı ise Türk Cumhuriyetleri’dir. Burada ağırlıklı olarak yapı malzemelerinin satışı gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra Avrupa’da da metal üzerine ithalat ve ihracat faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Vizyonumuz

Var olan yatırım alanlarında geliştirici bir rol oynamanın yanı sıra yeni yatırım alanlarında da her zaman öncü güç olabilmektir.

Misyonumuz

Özgür ithalat İhracat ve Tic. Ltd. Şti. olarak uluslararası kalite standartlarında sunduğu hizmetler ile hedef ve ilkelerinden taviz vermeden, faaliyet gösterdiği her alanda kalite üretmek, ülke ekonomisine ve toplumun refahına sürdürülebilir, çevreye duyarlı iş modelleri altında inovatif projelerle katkıda bulunmaktır.